Yhteystietoja ja lähetä viesti

Yhteystiedot

Multian Jyske on

23.7.1919 perustettu urheiluseura, jäseniä  87.                                  y-tunnus: 06645539
Seuran sähköpostiosoite: info@multianjyske.fi
 
Harrastettavat lajit:
Hiihto, yleisurheilu, frisbeegolf ja perinneurheilu ovat virallisia seuran lajeja. Lisäksi harrastetasolla: lentopallo, koripallo,pesäpallo, tennis, sulkapallo,  ja kuntourheilu. Myös jääkiekko, pöytätennis, suunnistus, pyöräily, ammunta ja painonnosto ovat olleet seuran ohjelmistossa joinakin vuosina.

Seuran hallitus:
 
Puheenjohtaja: Jouko Laine  jouko1948.laine@gmail.com   040-6804944
Rahastonhoitaja: Suoma Uitamo  040-7533029  suoma@uitamontupa.com
    
Joni Tanninen   joni.tanninen@gmail.com 
Tero Huisman   tero.huisman@icloud.com
 
Ilkka Katajalehto  ilkka.katajalehto@jpj-wood.fi
Ilpo Nieminen   ilpo.nieminen@luukku.com
Tero Saarinen   tero_saarinen@hotmail.com 

Hiihtokoulun vetäjä  Pekka Sagulin
Hiihtojaosto: Ari Koppelomäki, Päivi Leppäsalmi, Jukka Kinnunen.
 
           
Yleisurheilujaosto: Joni Tanninen, Laura Kumpula, Jenni Katajalehto, Jouko Laine, Minna Autio
 
Frisbeegolfjaosto: Puh.joht. Tero Huisman, jäsenet Jouko Laine, Harri Santala, Hannu Hakamäki.
 
 
Frisbeegolfjaosto käyttää virallisena nimenään (Multi Ace DG) -nimeä

 
Seuran toimintaa voit tukea maksamalla jäsenmaksun  tilille;  FI8152750620021904
Jäsenmaksut 2019 ovat seuraavat:
Aikuinen  15€, perhejäsenmaksu 30€ ja alle 15v lapsi 5€
Lasten ja nuorten ohjaajat, kilpailujen toimitsijat ja muu talkooväki on tervetullutta mukaan.
Ohjaaja-valmentajakoulutukseen pääsee halukkaat seuran kustannuksella.

 

Kirjoita uusi kommentti: (Napsauta tästä)

123kotisivu.fi
merkkiä jäljellä: 160
OK Lähetetään.
Katso kaikki kommentit

| Vastaa

Uusimmat kommentit

eilen | 13:06
Harjoittelu on saanut 396
eilen | 09:17
Hallin lava on saanut 382
19.04 | 14:53
Seuran historiaa on saanut 322
19.04 | 14:53
Etusivu on saanut 666
Tykkäät tästä sivusta