Näissä olimme mukana

Nuorten Eliittikisojen seiväshyppy Valkeakoskella 2014

Frisbeegolfin Keski-Suomen seuramestaruuskisat

FRISBEEGOLFIN KESKI-SUOMEN SEURAMESTARUUSKISAT MULTIALLA 25.5.2019
Tulokset:
Joukkue Yksilökisa parikisa Yhteensä
1. Petäjävesi 2 + 56 +13 +69
2. JyLi + 44 +32  +76
3. Mandon Kiertäjät 2 +51 +35 +86
4. Äänekoski +63 +27 +90
5. Puska Puttaajat +63 +29 +92
6. Multi Ace DG 1 +83 +22 +105
7. Mandon Kiertäjät 1 +75 +31 +106
8. Vesitornin Kiertäjät +83 +33 +116
9. Petäjävesi 1 +115 +52 +167
10. Multi Ace DG 2 +124 +62 +186

Frisbeegolfin Multianmestaruuskisat 13.10

Kuntaottelu Uurainen 20.9

  Kuntaottelu 2018    
  Yhteispisteet      
         
  Uurainen 238,5    
  Petäjävesi 227    
  Multia 109,5    
         
Laji: T10 60m        
         
  Nimi Kunta Tulos  
1. Sofia Räihä Petäjävesi 10,18 7
2. Helmiina Malinen Uurainen 10,37 5
3. Minna Heikkinen Uurainen 10,50 4
4. Pinja Tikka Petäjävesi 10,52 3
5. Enni Salenius Multia 10,85 2
6. Anni Miettinen Multia 11,68 1
         
         
Laji: P10 60m        
         
  Nimi Kunta Tulos  
1. Rufus Kirvesmäki Uurainen 9,82 7
2. Luukas Latvanen Uurainen 10,00 5
3. Eero Kuukkanen Petäjävesi 10,06 4
4. Artturi Rahikainen Petäjävesi 10,28 3
5. Joona Hänninen Multia 10,40 2
6. Väinö Vahamäki Multia 10,60 1
         
         
Laji: T12 60m        
         
  Nimi Kunta Tulos  
1. Milja Sarajärvi Uurainen 9,40 7
2. Derja Dost Petäjävesi 9,50 5
3. Silja Nikonen Petäjävesi 9,88 4
4. Milja Lottanen Uurainen 9,93 3
5. Riitu Putkimäki Multia 10,56 2
6. Emma Kari Multia 10,76 1
         
         
Laji: P12 60m        
         
  Nimi Kunta Tulos  
1. Juuso Mäkinen Petäjävesi 9,28 7
2. Mattias Mäkinen Uurainen 9,70 5
3. Aleksi Asikainen Petäjävesi 9,81 4
4. Luka Ahonen Multia 10,10 3
5. Jon Hillman Uurainen 10,19 2
6. Jeeli Rönkkö Multia 11,02 1
         
         
Laji: T14 100m        
         
  Nimi Kunta Tulos  
1. Tiiju Salo Multia 14,26 7
2. Janica Hirsiaho  Petäjävesi 15,00 5
3. Anna Kämäräinen    Petäjävesi 15,10 4
4. Pihla Muhonen Uurainen 16,22 3
5. Venla Parikainen Uurainen 16,50 2
6. Helmi Miettinen Multia 19,45 1
         
         
Laji: P14 100m        
         
  Nimi Kunta Tulos  
1. Vilho Stenman Uurainen 14,29 7
2. Jere Virkkunen  Petäjävesi 14,53 5
3. Ville Heikkinen Uurainen 14,81 4
4. Alexander Arvonen Multia 15,10 3
5. Veeti Siren  Petäjävesi 15,64 2
6. Otto Lehtomäki Multia 16,04 1
         
         
Laji: T15 100m        
         
  Nimi Kunta Tulos  
1. Jenna Heikkinen Uurainen 15,20 7
2. Sonja Oksanen  Petäjävesi 15,51 5
3. Anu Onkela Multia 16,16 4
4. Netta Kotka Petäjävesi 16,20 3
5. Vilma Määttä Uurainen 16,28 2
6. Milla Rusila Multia 18,57 1
         
         
Laji: P15 100m        
         
  Nimi Kunta Tulos  
1. Tommi Nieminen Multia 13,19 7
2. Roni Jauhiainen  Petäjävesi 13,34 5
3. Leevi Koppelomäki Multia 13,62 4
4. Samuel Mäkinen Uurainen 14,02 3
5. Miro Karjalainen Uurainen 14,10 2
6. Miika Shnoro Petäjävesi 14,31 1
         
         
Laji: T10 pituus        
         
  Nimi Kunta Tulos  
1. Sofia Räihä Petäjävesi 344 7
2. Pinja Tikka Petäjävesi 333 5
3. Minna Heikkinen Uurainen 320 4
4. Olivia Melgin Uurainen 313 3
5. Olivia Paarlahti Multia 303 2
6. Enni Salenius Multia 291 1
         
         
Laji: P10 pituus        
         
  Nimi Kunta Tulos  
1. Rufus Kirvesmäki Uurainen 352 7
2. Aaku Lehtomäki Multia 340 5
3. Aleksi Saukko Uurainen 339 4
4. Eemil Toivonen Petäjävesi 318 3
5. Väinö Vahamäki Multia 314 2
6. Eetu Leppämäki Petäjävesi 305 1
         
         
Laji: T12 pituus        
         
  Nimi Kunta Tulos  
1. Milja Sarajärvi Uurainen 417 7
2. Maria Laitinen Uurainen 342 5
3. Mette Vaakanainen Petäjävesi 338 4
4. Liina-Maija Jylhä Petäjävesi 321 3
5. Riitu Putkimäki Multia 311 2
6. Siina Salo Multia 0 1
         
         
Laji: P12 3-loikka        
         
  Nimi Kunta Tulos  
1. Iiro Koskela Multia 8,27 7
2. Jasu Laitinen Uurainen 7,91 5
3. Eetu Isokangas Petäjävesi 7,85 4
4. Veeti Vahamäki Multia 7,33 3
5. Jon Hillman Uurainen 7,29 2
6. Antton Oksanen Petäjävesi 6,98 1
         
         
Laji: P14 3-loikka        
         
  Nimi Kunta Tulos  
1. Vilho Stenman Uurainen 10,00 7
2. Aapo Saari Uurainen 9,33 5
3. Jere Virkkunen  Petäjävesi 9,29 4
4. Kasper Muli  Petäjävesi 8,64 3
5. Kiril Kortemäki Multia 8,20 2
6. Timi Huisman Multia 8,00 1
         
         
Laji: P15 3-loikka        
         
  Nimi Kunta Tulos  
1. Samuel Mäkinen Uurainen 9,80 7
2. Miikka Riikonen Petäjävesi 9,51 5
3. Roni Jauhiainen Petäjävesi 9,21 4
4. Joona Vääräsmäki Uurainen 9,12 3
5.       0
6.       0
         
         
Laji: T14 korkeus        
         
  Nimi Kunta Tulos  
1. Janica Hirsiaho  Petäjävesi 132 7
2. Reetta Lehtomäki Multia 129 5
3. Essi Paananen Uurainen 123 4
4. Enni Huuhka  Petäjävesi 115 3
5. Marinka Vehkomäki Multia 110 2
6. Edit Jyrinki Uurainen 100 1
         
         
Laji: T15 korkeus        
         
  Nimi Kunta Tulos  
1. Eerika Kaasinen Uurainen 129 7
2. Neea Kouvonen  Petäjävesi 123 5
3. Silja Lehtonen  Petäjävesi 123 4
4. Wilma Ahvenainen Uurainen 110 2,5
4. Elli Isokoski Multia 110 2,5
6.       0
         
         
Laji: T12 kuula        
         
  Nimi Kunta Tulos  
1. Taika Savilehto Petäjävesi 7,42 7
2. Elfiina Kirvesmäki Uurainen 7,39 5
3. Riina Kotamäki Uurainen 7,26 4
4. Liina-Maija Jylhä Petäjävesi 6,76 3
5. Petra Koskela Multia 6,19 2
6. Emma Kari Multia 5,81 1
         
         
Laji: P12 kuula        
         
  Nimi Kunta Tulos  
1. Ville Nykänen Uurainen 9,90 7
2. Iiro Koskela Multia 8,54 5
3. Tino Rusila Petäjävesi 7,65 4
4. Veeti Hurskainen Uurainen 7,37 3
5. Aapo Kipponen Petäjävesi 6,99 2
6. Veeti Vähämäki Multia 5,59 1
         
         
Laji: T14 kuula        
         
  Nimi Kunta Tulos  
1. Anna Kämäräinen  Petäjävesi 8,59 7
2. Venla Heikkinen  Petäjävesi 7,73 5
3. Essi Paananen Uurainen 7,38 4
4. Sofia Lapinoja Uurainen 7,09 3
5. Minka Viitasalo Multia 6,83 2
6. Milla Lappi Multia 6,11 1
         
         
Laji: T15 kuula        
         
  Nimi Kunta Tulos  
1. Emma Siirilä    Petäjävesi 10,12 7
2. Henna Ijäs     Petäjävesi 8,68 5
3. Vieno Laulainen Uurainen 8,21 4
4. Eerika Kaasinen Uurainen 6,96 3
5. Elli Isokoski Multia 5,23 2
6. Elsa Siekkinen Multia 4,16 1
         
         
Laji: P14 keihäs        
         
  Nimi Kunta Tulos  
1. Joonas Mäkinen Uurainen 27,65 7
2. Miro Kuntsi Uurainen 27,49 5
3. Touko Muinonen  Petäjävesi 25,21 4
4. Kasper Muli  Petäjävesi 23,10 3
5. Timi Huisman Multia 21,61 2
6. Paavo Lehtomäki Multia 16,92 1
         
         
Laji: P15 keihäs        
         
  Nimi Kunta    
1. Joona Penttinen Multia 36,78 7
2. Miika Shnoro  Petäjävesi 32,80 5
3. Miikka Riikonen Petäjävesi 31,75 4
4. Viljami Melgin Uurainen 26,67 3
5. Ville Huuskonen Uurainen 26,47 2
6.       0
         
         
Laji: T10 4x300m        
         
  Nimet Kunta Tulos  
1. Hilla Isopahkala, Viia Salminen, Sofia Räihä, Pinja Tikka Petäjävesi 4,09 7
 
 
 
2. Malla Rokkamäki
Emmi Saarinen
Olivia Melgin
Vada Viiru
Uurainen 4,11 4
 
 
 
3. Enni Salenius, Martta Liukkonen, Anni Miettinen, Anni Laurinen Multia 4,33 1
 
 
 
         
         
Laji: P10 4x300m        
         
  Nimet Kunta Tulos  
1. Miro Liukkonen, Rufus Kirvesmäki, Paavo Ahvenainen, Daniel Kauppinen Uurainen 3,56 7
 
 
 
2. Artturi Rahikainen, Elia Isokangas, Eetu Leppämäki, Juho Ketola Petäjävesi 3,59 4
 
 
 
3. Väinö Vahamäki, Joona Vähämäki, Niiku Salo, Aaku Lehtomäki Multia 4,07 1
 
 
 
         
         
Laji: T12 4x300m        
         
  Nimet Kunta Tulos  
1. Milja Sarajärvi
Kerttu Toivio
Ruth Nissinen
Kerttu Temonen
Uurainen 3,50 7
 
 
 
2. Nelli Souru, Derja Dost, Taika Savilehto, Saga Koivikko Petäjävesi 3,51 4
 
 
 
3. Siina Salo, Riitu Putkimäki, Emma Kari Multia 4,34 1
 
 
 
         
         
Laji: P12 4x300m        
         
  Nimet Kunta Tulos  
1. Juuso Mäkinen, Arttu Kaartinen, Eetu Isokangas, Aleksi Asikainen Petäjävesi 3,36 7
 
 
 
2. Mattias Mäkinen
Frans Patrikainen
Aatu Mäkinen
Samuel Mämmi
Uurainen 3,37 4
 
 
 
3. Iiro Koskela, Akseli Otava, Luka Ahonen, Veeti Vähämäki Multia 4,05 1
 
 
 
         
         
Laji: T14 4x300m        
         
  Nimet Kunta Tulos  
1. Janica Hirsiaho 
Anna Kämäräinen 
Sonja Oksanen 
Nella Pahkamäki   
 
Petäjävesi 3,28 7
 
 
 
2. Viivi Tuikkanen, Saga Nissinen, Venla Parikainen, Emma Karjalainen Uurainen 3,51 4
 
 
 
3. Helmi Miettinen, Milla Lappi, Taru Viitanen, Teija Saarinen Multia 4,20 1
 
 
 
         
         
Laji: P14 4x300m        
         
  Nimet Kunta Tulos  
1. Vilho Stenman, Klaus Määttä, Saku Leppänen, Joonas Mäkinen Uurainen 3,14 7
 
 
 
2. Jere Virkkunen, Matias Isopahkala, Kasper Muli, Juho Kotanen Petäjävesi 3,24 4
 
 
 
3. Alexander Arvonen, Otto Lehtomäki, Kasper Heinonen, Multia 3,51 1
 
 
 
         
         
Laji: T15 4x300m        
         
  Nimet Kunta Tulos  
1. Elisa Halonen, Emmi Noponen, Alma Muhonen, Jenna Heikkinen Uurainen 3,39 7
 
 
 
2. Siiri Souru, Janika Kyllönen, Neaa Koivunen, Silja Lehtonen Petäjävesi 3,53 4
 
 
 
3. Elli Isokoski, Milla Rusila, Anu Onkela, Elsa Siekkinen Multia 4,08 1
 
 
 
         
         
Laji: P15 4x300m        
         
  Nimet Kunta Tulos  
1. Samuel Mäkinen, Miro Karjalainen, Aaron Puustelli, Joona Vääräsmäki Uurainen 3,05 7
 
 
 
2. Valtteri Virtanen, Roni Jauhiainen, Miika Shnoro, Luukas Saulio Petäjävesi 3,06 4
 
 
 
3. Leevi Koppelomäki, Tommi Nieminen, Joona Penttinen Multia 3,08 1
 
 
 

Kirjoita uusi kommentti: (Napsauta tästä)

123kotisivu.fi
merkkiä jäljellä: 160
OK Lähetetään.
Katso kaikki kommentit

| Vastaa

Uusimmat kommentit

16.06 | 18:57
Vuoden urheilijat on saanut 233
16.06 | 13:05
Arvokisamitalistit on saanut 365
16.06 | 13:04
Remonttikuvia on saanut 196
14.06 | 09:14
Tuloksia on saanut 407
Tykkäät tästä sivusta